De Belgische springpaarden zijn waarschijnlijk nooit dominanter aanwezig geweest in de internationale springsport als vandaag. In vrijwel elke Grote Prijs staan Belgische fokproducten zoals bv. Flora de Marisposa, HH Azur, Equita vh Zorgvliet, Emerald, Barron en London bovenaan in de ranking en dat succes weerspiegelt zich ook in de fokkerij van vandaag en daardoor ook in de collectie van de BWFA veiling 2016. Het geheim van de Belgische fokkerij zit vooral in het gebruik van topmoederlijnen die creatief gekruist worden met hengsten die zich reeds bewezen hebben in de fokkerij of jongere toptalenten. Dit is tevens ook de formule die reeds jaren de basis vormt van de selectie20160707_equinews van BWFA en dat verklaart dan ook meteen waarom er zoveel toppaarden en hengsten vandaag uit voorgaande collecties vandaag een referentie zijn van BWFA. Afgelopen jaar werden er met Luigi d’Eclipse, Million Dollar, Nic Nic Quality en Nathan vd Heffinck vier hengsten uit BWFA goedgekeurd voor BWP, Zangersheide en Holsteiner verband. In de internationale sport bewijzen paarden als Halifax vh Kluizebos, Carlitto van ’t Zorgvliet en Don Cumarco dat zij over de nodige kwaliteit beschikken. De BWFA collectie 2016 is werkelijk bijzonder te noemen. Uit een aanbod van honderd veulens die allen over een uitstekende moederlijn beschikken, hebben we na een strenge selectie op gebied van model, fundament en bewegingen een heel apart lot van vijfentwintig veulens kunnen selecteren. De volledige collectie kan U op de site en in de cataloog van BWFA bekijken maar we geven U nu reeds een kleine inkijk van wat u daar kan verwachten. Eerst zijn er de vaders met bewezen hengsten zoals For Pleasure, Casall, Diamant de Semilly, Cornet Obolensky en Kannan.  Ook vertegenwoordigd zijn een aantal grote namen uit de internationale springsport zoals Emerald, Comme Il Faut, Alicante en Cabrio vd Heffinck. Dat wordt aangevuld met een aantal producten van jonge en zeer talentvolle sporthengsten zoals Carlow vd Helle, Safari d’Auge, Matisse de Mariposa en Kafka vd Heffinck. Maar naast deze indrukwekkende reeks van hengsten kijken veel van onze kopers uit naar de moederlijnen van de BWFA veulens, aangezien dat steevast hetgeen is waarvoor `BWFA alombekend is. Ook op dat vlak is 2016 een echt Grand Cru jaar geworden. Vorig jaar verkochten we de volle broer van topspringpaard Domino van de familie Coulter en eerder Jos Verlooy voor een recordbedrag van 65.000 euro en vandaag presenteren we met Quick Step vd Middelstede een halfbroer van diezelfde Domino. De moeder van  Commic V.V. is niemand minder dan Ligie, een merrie die zelf reeds zes internationale springpaarden heeft gegeven waaronder drie die 1.60 m springen. Zegt de naam Decibelle du Roc u iets? Dat is de moeder van Qlassic Bois Margot die Simon Delestre onlangs op nummer 1 van de World Ranking bracht en met hem ondermeer de wereldbeker van Mechelen won. Uit deze merrie levert BWFA het grote publiek in combinatie met Cornet Obolensky het veulen Quix des Dames. De GP van La Baule 2016 kreeg als winnaar de fantastisch springende Grand Cru van de Rozenberg. In de BWFA-collectie 2016 bieden wij u met Quebec vd Rozenberg de halfbroer aan van die machine, die volgens zijn ruiter Jerome Guery in het rijtje van Flora en Ryan des Hayettes thuishoort. Vigo d’Fee de Septon is nog een toonbeeld van de hoge kwaliteit van de collectie want hij is een Vigo d’Arsouilles uit de top merrie Reine Fee des Hazalles die al vier internationale springpaarden heeft gegeven waaronder de GP-merrie Venue Fee des Hazalles van Fabienne Daigneux-Lange. Een primeur voor BWFA 2016 is dat voor het eerst een embryo aangeboden wordt en dat is natuurlijk iets om naar uit te kijken want het is niet de eerste de beste. De vader is het GP-paard Alicante van Jerome Guery en de moeder is de GP merrie Cortina die zelf een directe moederlijn heeft met vijf toppers in de sport. De bovenstaande beschrijving toont nog maar het topje van de spreekwoordelijke ijsberg maar geeft wel een idee van de weelde die we in onze cataloog 2016 kunnen etaleren. Ook interessant om weten is dat we dit jaar ook heel wat merrieveulens kunnen aanbieden dan dat voorheen het geval was en dat stelt het selectiecomité zeer tevreden, omdat zo weer een vraag en eis van de kopers kan worden ingewilligd. De volledige collectie van BWFA 2016 kan teruggevonden worden op www.bwfa.be waar tevens ook alle nuttige info betreffende de veiling en de collectie staat. Zaterdag 6 augustus 2016 wordt het beste van de Belgische fokkerij samengebracht en maakt iedereen één kans om een van de vijfentwintig talenten aan te kopen. Be there!