Internationale selecties: TeamNL aan de start in Nations Cup op eigen bodem

Internationale selecties: TeamNL aan de start in Nations Cup op eigen bodem

Aanstaande vrijdag 17 mei is Equestrian Centre De Peelbergen in Kronenberg de locatie van de LONGINES EEF Nations Cup series. Een competitie voor de Europese landen op driesterren niveau. TeamNL zegevierde vorige week in deze competitie in Mannheim. In Kronenberg stelt bondscoach Vincent Voorn een sterk team op met Mathijs van Asten, Henk Frederiks, Lars Kersten, Michael Greeve en Mel Thijssen. Komend weekend gaat ook in Denemarken een team voor Nederland in de EEF Series van start in de regio Noord.

Verder zijn springruiters van TeamNL op de Global Champions Tour in Madrid, op de 4* wedstrijden in Wiesbaden en Bourg en Bresse en op de 2* wedstrijden in Busto Arsizio (met landenwedstrijden voor de jeugd), Bonheiden, Lummen en Wellington, Heckfield.

Tot slot nemen Nederlandse eventingruiters deel aan de wedstrijden in het Belgische Orp le Grand en in Chatsworth in Engeland. In Wiebaden is naast het springen ook een World Cup kwalificatie voltige. Nederland wordt vertegenwoordigd door Elle en Marielle van Dijk. Ook is er Nederlandse deelname op de endurancewedstrijd in Olost in Spanje.

Madrid, Spanje, 16 t/m 19 mei 2024 springen

CSI5* Global Champions Tour

Sanne Thijssen (Sevenum) - Con Quidam RB, Keiralanda VDM

Maikel van der Vleuten (Someren) - Beauville Z N.O.P., Dywis HH


Wiesbaden, Duitsland, 17 t/m 20 mei 2024 springen/voltige

CSI4*

Willem Greve (Markelo) - Kyra, Minute Man, Pretty Woman van 't Paradijs

Marc Houtzager (Rouveen) - Dwivoli van de Groote Kamps, Sterrehof's Dante

Kevin Jochems (Kalmthout) - Casquetto van de Helle, La Costa, Shanroe Peeters

CVI-Masterclass WCupQual

Elle van Dijk (Odiliapeel) - J ' Adore LH

Marielle van Dijk - Peters (Odiliapeel) - 


Bourg en Bresse, Frankrijk, 16 t/m 20 mei 2024 springen

CSI4*

Kim Emmen (Dinteloord) - Imagine, Island, Nash v/h Lilleveld

Harrie Smolders (Lage Mierde) - Monaco N.O.P., Springfield 21

CSI2*

Kim Emmen (Dinteloord) - Kesmitt DMH

Harrie Smolders (Lage Mierde) - Devino vd Weretherbach Z


Kronenberg, Nederland, 15 t/m 19 mei 2024 springen

CSIO3*-NC EEF RQ EEF Nations Cup

Bas van der Aa (Albergen) - Gaen, Shanroe Barney

Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Kiara, VDL Groep Leopold, VDL Groep Victoria

Mathijs van Asten (Ysselsteyn Lb) - Hotspot, Sirocco

Emma Bocken (Weert) - Kadessa Z

Finn Boerekamp (Someren) - Indence H.J., Just Penelope, Parfait vd Bisschop

Nikita Cheung (Zundert) - Kwitoulon v/d Laarseheide, Noberlina v/d Laarse Heide Z

Henk Frederiks (Wapserveen) - Impian D

Michael Greeve (Veeningen) - Denver, Foxpit Grim, Watermill Art SFN

Fleur Holleman (Huissen) - Cataque du Haut Breil, Faltic

Mart IJland (Hengelo Ov) - Isla Ibiza

Loewie Joppen (Maasbree) - Jasper, Pallieter vd N.Ranch

Lars Kersten (Egchel) - Chuck Marienshof Z, Hollywood v, Isidorus

Bas Moerings (Roosendaal) - Jesther, Kivinia

Ruben Romp (Goirle) - ESI Toulouse, Ultimo 138

Mel Thijssen (Sevenum) - Florida Balia NL, Imodo

CSI1*

Emma Bocken (Weert) - Agnes La Dessa Z

Finn Boerekamp (Someren) - Calindra 2

Peter Bulthuis (Echt) - Ascalexus Z

Nicole Caris (Maria Hoop) - Lynette NH

Henk Frederiks (Wapserveen) - Joss D, Los Angeles VDP

Stella Heijligers (Asten) - ICreative's Jiske V van de Doornhoeve

Fleur Holleman (Huissen) - ZZ Top

Loewie Joppen (Maasbree) - Alex van het Gerendal Z

Lars Kersten (Egchel) - Cheche Marienshof Z

Dylara Peters (Maria Hoop) - Mabanta

CSIYH1* incl. 8yo

Bas van der Aa (Albergen) - Mighty Mouse ARW, My Pilot

Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Mistral

Mathijs van Asten (Ysselsteyn Lb) - Lovejoy Jk SR

Finn Boerekamp (Someren) - Miconia Special

Nikita Cheung (Zundert) - Maestro Gusto v/d Laarse Heide

Henk Frederiks (Wapserveen) - Don Juan VDP Z, Legend VDP

Michael Greeve (Veeningen) - Luka-Cara

Fleur Holleman (Huissen) - Twilight du Vlist Z

Mart IJland (Hengelo Ov) - Chico ZG Z, Coachella Z, Lady Olga A.S., Mic Mac

Loewie Joppen (Maasbree) - Champion Charles Z

Lars Kersten (Egchel) - Liverpool V SFN

Ruben Romp (Goirle) - Sweet Balou de Dreve


Martofte, Denemarken, 15 t/m 19 mei 2024 springen

CSIO3*-NC EEF RQ EEF Nations Cup

Lars Kuster (Didam) - Heaven of Romance, Idylle of Romance

Iris Michels (Liessel) - Bugano de l'Abbaye

Gerben Morsink (Enschede) - Colina Z, Navarone Z

Amanda Slagter (Slochteren) - Cornet Blue PS

Mans Thijssen (Sevenum) - Hello, Joviality, Knockout EB

Meike Zwartjens (Raalte) - Denzel Tivoli Z, Piamanta v/h Zuid-Pajottenland, Twister De La Pomme

CSI1*

Iris Michels (Liessel) - MartinAir, Neenee

Gerben Morsink (Enschede) - Corthago Z

Amanda Slagter (Slochteren) - Andor Z, Cornetto

Meike Zwartjens (Raalte) - Akarad Tivoli Z

CSIU25-A

Iris Michels (Liessel) - Chip

Mans Thijssen (Sevenum) - Nero Z

Meike Zwartjens (Raalte) - Twindam Z


Busto Arsizio, Italië, 15 t/m 19 mei 2024 springen

CSI2*

Liv Linssen (Kessel Lb) - Lyn

Rogier Linssen (Kessel Lb) - Gabriela J

Nick Nanning (Dalfsen) - Melvin N

Anouk de Ruijter (Kessel Lb) - Tinka’s Boy JR. W Z

Loïs Wilschut (Ede Gld) - Cosmo H

CSIOJ-NC-Y Junioren

Alicia Bocken (Weert) - Dalicia Devine Z

Joelle Muijres (Zoersel) - Kobalt Express WS

Nick Nanning (Dalfsen) - Bandia, Horse Gym's Classina

Vince Nanning (Dalfsen) - Juliëtte

Rik van de Pas (Kaatsheuvel) - Go Go-Nevada, Number One v/d Bersehoeve Z

Yves Willems (Koningsbosch) - Highway, Odile van 't Ruytershof

CSIOCh-NC-Y Children

Mees Boeren (Schijndel) - Barolo H

Liv Linssen (Kessel Lb) - Jones

Joep Schaap (Herpen) - Abbervail Diamant, Joyrider

Willem Schaap (Herpen) - Quantas 15

Mienie Vos (Apeldoorn) - Don Diablo, Sire de Beau Soleil

Anne Willemssen (Meterik) - Estoril

CSIOP-NC-Y Pony’s

Cindy Kosse (Tubbergen) - KSH Blacky, KSH Utah

Joelle Muijres (Zoersel) - Zenzi Girl

Bethany Vos (Apeldoorn) - Little Gun S, Nashville B

Mienie Vos (Apeldoorn) - Jasmines Holly, Pjotr van de Groenheuvel

Loïs Wilschut (Ede Gld) - Kyrian van Orchids, Minerva For Play


Bonheiden, België, 15 t/m 19 mei 2024 springen

CSI2*

Jack Ansems (Sint-Oedenrode) - Queen van het Voortveld

Jody van Gerwen (Limbricht) - Bright Side 3, Panamera STH

Melvin Greveling (Vragender) - Bacardi O, Dynamite

Gino Hagen (Purmerend) - Zorro of Picobello

Siebe Leemans (Oost West en Middelbeers) - Cereza Z, Gem vd Riloo Z, Just On Time O, Kobalt

Micky Morssinkhof (Vragender) - Quintendros E

Pam Nieuwenhuis (Groessen) - Farmer’s Apple, Iletto

Tom Schellekens (Esbeek) - Honette, Interessant van de Zietfort, Jolet Van De Zietfort, King Pleasure B

Sammy-Jo Smit (Gilze) - Keronette Balia Grandia

Hilde Veenstra (Drachtstercompagnie) - Gideon DLS, Infinity, L-Dora Van De Zietfort

Yindee van Wanrooij (Moergestel) - Megalon K

CSI1*

Arjen van Diepen (De Weere) - Mexx CSI, Mississippi GJB

Aimee van Gerwen (Vught) - Sien vd Bisschop

Sammy-Jo Smit (Gilze) - Alpha's Cascades

Hilde Veenstra (Drachtstercompagnie) - Daniëlla

CSIYH1* incl. 8yo

Jack Ansems (Sint-Oedenrode) - Ami Hero Z, Celine Z, Udarena WD Z

Arjen van Diepen (De Weere) - Memory Leva WD, Mysterie Of Society, Nosy Society

Aimee van Gerwen (Vught) - Most Wanted

Patty de Groot (Hoek van Holland) - Odyssee Gefyra

Micky Morssinkhof (Vragender) - Chica Z, Comme Ci Comme Ca

Pam Nieuwenhuis (Groessen) - Myacintha O, Norton JVL

Madée Schuttenbeld (Almelo) - Confidance V, Lordato

Yindee van Wanrooij (Moergestel) - Rhett del Keroytin, Undercover


Lummen, België, 16 t/m 20 mei 2024 springen

CSI2*

Wesley de Boer (Nieuwleusen) - Karin

Eric ten Cate (Geesteren Ov) - Indendo, Jr RAG, Lunette Van De Marijen Hoeve

Daan van Geel (Gees) - Kahlua-Carmen, Kedgwick, Popeye van de Nachtegaele

Ruben Lamers (Oudsbergen) - Qui Beau van het Reigershof

Caroline Devos - Poels (Bekkevoort) - Action With Me DV Z, First Choice DV Z, Prestige van het Kluizebos, Quizas van't Hulsbos

Henk van de Pol (Eindhoven) - B Captain Norman, No Fathers Girl, Only You de Kaluri

Gerco Schröder (Tubbergen) - E Liberty of Dalwhinnie Z, Golden Shadow, Novellist

Laurie Touw (Biddinghuizen) - Jewel

Steven Veldhuis (Haaksbergen) - Blom's Larado O, Laconique DN

CSI1*

Noa Fransen (Born) - Levista Z, Stakkorado vh Legitahof

Daan van Geel (Gees) - L.Chiaro Di Luna, Lady Ludine S

Kim Dior Krabman (Chaam) - Julius - Ceasar

Henk van de Pol (Eindhoven) - VDL Groep Kenzo

Steven Veldhuis (Haaksbergen) - Lantos

CSIYH1*

Eric ten Cate (Geesteren Ov) - Mistral Van Slabroek

Daan van Geel (Gees) - Murcia VG

Ruben Lamers (Oudsbergen) - Chaplin K Z

Henk van de Pol (Eindhoven) - Nelson

Laurie Touw (Biddinghuizen) - Nilienthya


Wellington, Heckfield, Groot-Brittannië, 15 t/m 19 mei 2024 springen

CSI2*

Robin Bril (Westendorp) - Uptons Tribon

CSI1*

Sebastien Kapel (Langley, Hitchin, Hertfordshire) - Vanda Carlucci


Orp le Grand, België, 17 t/m 20 mei 2024 eventing

CCI3*-S

Bente Bartels (Laar) - Wilbert Bo

Tim Eshuis (Strijbeek) - Carnally Rock

Rina van der Kolk (Akersloot) - Charmain PH Z, Inita

Renske Kroeze (Prinsenbeek) - Korella vd Watermolen, Lux Like Cruise

Aliene Ruyter (Opheusden) - Veloumani Tess Ly

CCI2*-S

Bastiaan Broeksema (Ritthem) - Netsky

Aliene Ruyter (Opheusden) - Diaradus 3, Kaisa


Chatsworth, Groot-Brittannië, 17 t/m 19 mei 2024 eventing

CCI2*-S

Jillian Giessen (Mow Cop) - Ringfort Heloise Du Moulin

Robin Klaver (Laren Nh) - Upper Class Brit


Olost, Spanje, 16 t/m 19 mei 2024 endurance

CEI1* 100

Floor Braunius (Leeuwarden) - Granita de Bozouls




Bron: KNHS