“Je voelt dat publiek echt als je binnenrijdt. Ze schreeuwde mij letterlijk naar de finish en dat deden ze bij de andere ruiters echt minder.” Op de vraag hoe het is om met Con Quidam te rijden antwoordt ze: “Niet normaal, ik ben nooit zenuwachtig dat ik mijn plan in de ring niet weet, maar wel of ik hem uitgevoerd krijg. Con Quidam bepaalt, hij heeft zijn eigen plan en ik moet mij iedere keer aanpassen.” En dat pakte vanavond fantastisch uit. Thijssen bleef de Oostenrijkse Max Kuhner en de Olympisch kampioen Ben Maher voor.

“Ik denk echt dat hij voelde dat ik zo graag wilde winnen, dat meen ik echt. Het is een dier en die hebben heel veel gevoel. Con Quidam heeft een abnormaal karakter, die weet precies hoe het spelletje werkt. En ik ken hem natuurlijk al tien jaar. Hij is met niks of niemand te vergelijken.” Hij doet zo veel met Thijssen, dat ze de hengst recent heeft vereeuwigd op haar pols. “Ik ga zo’n paard nooit meer krijgen in mijn leven.” Ondanks zijn leeftijd denkt Thijssen dat hij nog jaren mee kan. “Hij is nog meer in vorm dan twee jaar geleden, ik heb geen idee hoelang we dit nog in de sport kunnen blijven doen. Dus deze overwinning betekent veel voor mij. Natuurlijk droom ik van de Olympische Spelen, maar ik moet ook reëel zijn. Dat is wel iets anders dan een Grote Prijs winnen. Eerst gaat Connie morgen de hele dag op de wei”, besluit Thijssen.

bron: KNHS.nl