Het is alweer een tijdje geleden dat de Zwitsers een teammedaille wonnen op een groot kampioenschap. In 2021 behaalden ze nog goud op de Europese kampioenschappen in Riesenbeck, maar daarna volgden een achtste plaats op het WK in 2022, een zesde plaats op het EK in Milaan, en vorig jaar een vijfde plaats op zowel de Olympische Spelen in Parijs als het EK in La Coruña. Dat de Zwitsers weer over een topteam beschikken, bewezen ze afgelopen weekend nog met een overtuigende overwinning in de Nations Cup van Falsterbo.

Met het oog op kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, waarvoor een top-7 klassering vereist is, reist de selectie vol vertrouwen af naar Aken.

Onder leiding van teammanager Peter van der Waaij komt Zwitserland aan de start met:

  • Steve Guerdat met Dynamix du Belheme (v. Snaike de Blondel)

  • Martin Fuchs met Conner Jei (v. Connor, fokker: Gerhard Stamer)

  • Jason Smith met Picobello van 't Roosakker (v. Kassander van 't Roosakker, BWP)

  • Gaetan Joliat met Chelsea Z (Zangersheide)

Als reserve reist mee:

  • Alain Jufer met Chacoo de l'Escant MM (v. Chacoon Blue, fokker: Gestüt Lewitz)

Het team wordt aangevoerd door regerend Europees kampioen en Olympisch zilveren medaillewinnaar Steve Guerdat met de 13-jarige Dynamix du Belheme, die na een rustperiode in Falsterbo direct weer dubbel nul sprong. Martin Fuchs kiest in Aken voor de ervaren 15-jarige Holsteiner Conner Jei.

Een opvallende combinatie in vorm is Jason Smith met de 11-jarige BWP-hengst Picobello van 't Roosakker, die eveneens dubbel nul sprong in Falsterbo en afgelopen winter al vijfde werd in de Rolex Grand Prix van Genève. Het team wordt gecompleteerd door de 21-jarige Gaetan Joliat met Chelsea Z, die vorig jaar nog succesvol waren op het EK onder 21 en dit seizoen sterk bijdroegen aan de Zwitserse resultaten in Rotterdam en Falsterbo.