“Dit was voor ons niet de halve finale, die is volgende week in Samorin”, begint Voorn. “We doen mee om in de landenwedstrijd een goed resultaat neer te zetten. Zeker in eigen land. Dat is vandaag niet gelukt. Het was een mooi, technisch parcours waarin veel fouten werden gemaakt door veel landen. Wij hadden genoeg rijfouten die ons de das omdeden. Daar moeten we van leren en het de volgende keer weer beter doen.”

Het beste resultaat met 0 en 8 kwam voor TeamNL op naam van Bas Moerings en Kivinia. Lars Kersten, Mel Thijssen en Bart Lips maakten het viertal compleet. “Op papier hadden we best een sterk team alleen is het niet onze kant op gevallen.”

Volgende week halve finale
Nederland is ingedeeld in regio Centraal van de landenwedstrijdencompetitie van de European Equestrian Federation. Volgende week is de halve finale van regio’s Centraal en Zuid in Samorin in de buurt van Bratislava. Dan moet het team van Vincent Voorn bij de beste vijf eindigen om zich een ticket voor de finale van de Longines EEF Nations Cup series te bemachtigen. Deze is in de eerste week van september in het Zwitserse Avenches.

De landen die zich bij De Peelbergen voor de finale plaatsten uit regio’s Noord en West zijn: België, Zweden, Spanje, Frankrijk en Groot-Brittannië. De tegenstanders van Nederland volgende week in Samorin zijn: Italië, Roemenië, Turkije, Duitsland, Oostenrijk, Tsjechië, Zwitserland, Hongarije en Slowakije.

Team
Bondscoach Vincent Voorn over zijn team volgende week in Samorin: “Lars Kersten, Jur Vrieling, Arne van Heel en Finn Boerenkamps gaan volgende week mee naar Slowakije. Het is niet zo makkelijk om bij de beste vijf te eindigen. Er doen hele goede teams mee. We zullen toch het nodige geluk moeten hebben.”