Midden oktober kwam naar buiten dat de 12-jarige merrie Dubai du Cedre (v. Baloubet du Rouet) was verkocht. Toen maakten we bekend dat de Saudische topspringruiter Abdullah Al-Sharbatly de nieuwe partner is van de vosmerrie die in 2023 met Julien Epaillard brons haalde op het EK in Milaan. Inmiddels hebben ze hun eerste concours achter de rug.
De merrie, die eerder dit jaar nog successen boekte met Epaillard, werd in september 2024 aangekocht door Deborah Mayer – sponsor van het Iron Dames Team – en kort daarna ter beschikking gesteld aan de Duitse springamazone Janne-Friederike Meyer-Zimmermann. Nu maakt Dubai du Cedre de overstap naar Al-Sharbatly en luistert ze naar de nieuwe naam Diriyah, vernoemd naar de historische stad in de noordwestelijke omgeving van Riyadh.
Sterk internationaal debuut in Riyad
Afgelopen weekend maakte Abdullah Al-Sharbatly zijn eerste internationale optreden met Diriyah tijdens de wedstrijd in Riyad. Donderdagavond startten ze in de 1.45 m-rubriek over twee fasen en eindigden ze als negende na een springfout in de tweede fase. Een dag later, op vrijdagavond, was het duo echter onverslaanbaar: ze wonnen overtuigend de 1.45 m-proef direct op tijd.