Voor Olivier Philippaerts ligt de basis van succes niet in de wedstrijdring, maar op stal. “Alles begint met de dagelijkse zorg,” vertelt de Belgische topruiter. “Nog voor training of competitie is er het moment waarop je je paard echt leert kennen.” Die routine vormt volgens hem het fundament van zijn werk met paarden, en precies daar sluit ook zijn samenwerking met Grooming Deluxe naadloos bij aan.
Olivier staat erop dat grooming geen bijkomende taak, maar een essentieel onderdeel van zijn dagelijkse werking is. “Het is geen extraatje dat je er even bij doet,” legt hij uit. “Het is het moment waarop je echt voelt hoe je paard zich bevindt.” Door zelf zijn paarden te verzorgen, merkt hij de kleinste signalen op. “Je voelt meteen of ze ontspannen zijn, of ergens gevoelig reageren. Dat soort details zie je niet altijd, maar je voelt ze wel.”
Die aandacht voor detail is volgens hem onmisbaar in topsport. “Op ons niveau maken kleine dingen het verschil. Wat je in de ring ziet, is het resultaat van alles wat daarvoor gebeurt.” De tools die hij gebruikt, moeten daarom perfect aansluiten bij zijn dagelijkse routine. “Ik gebruik Grooming Deluxe producten elke dag. Ze liggen goed in de hand, zijn stevig en tegelijk zacht voor de paarden. Je merkt dat ze gemaakt zijn om echt mee te werken.”
Wat hem vooral aanspreekt, is de manier waarop de producten ontwikkeld worden. “Claudi ontwerpt de producten samen met professionele grooms,” vertelt Philippaerts. “Dat merk je meteen. Het zijn mensen die dag in dag uit in de stal staan en precies weten wat nodig is.” Volgens hem vertaalt die praktijkervaring zich in materialen die zowel duurzaam als functioneel zijn. “Het zijn geen producten die alleen mooi zijn. Ze zijn gemaakt om dagelijks te gebruiken, en dat voel je.”
Naast het praktische aspect heeft grooming voor hem ook een mentale waarde. “Voor een belangrijke proef neem ik vaak nog even extra tijd om mijn paard rustig te borstelen,” zegt hij. “Het helpt mij om te focussen en het paard om te ontspannen. Dat moment van rust is belangrijker dan mensen soms denken.”
Ook de samenwerking met Thomas en Claudi, de founders van Kentucky Horsewear en de Grooming Deluxe-lijn, ervaart hij als vanzelfsprekend. “Wat ik waardeer, is dat ze echt naar de sport luisteren,” aldus Philippaerts. “Ze hebben dezelfde passie voor paarden en kwaliteit. Het voelt daardoor niet als een klassieke sponsor, maar eerder als samenwerken met mensen die dezelfde visie hebben.”
Voor Philippaerts vat Grooming Deluxe uiteindelijk samen waar hij zelf voor staat in de sport. “Het draait om respect voor het paard, aandacht voor detail en kwaliteit zonder compromissen,” besluit hij. “Als je elke dag de tijd neemt om je paard goed te verzorgen, krijg je dat vertrouwen en die prestaties vanzelf terug.”