De Nederlandse ruiters hebben zich sterk laten zien in de finales voor jonge paarden op de Mediterranean Equestrian Tour in Oliva. Met een derde plaats voor Ruben Romp bij de 7-jarigen en een tweede plaats voor Daan van Geel bij de 6-jarigen kleurde Nederland nadrukkelijk het podium in beide rubrieken.
1m40 finale zevenjarigen
De beste Nederlandse prestatie kwam van Ruben Romp, die op de rug van Chase WW (Conthargos) een foutloze barrage neerzette in 48,78 seconden. Daarmee verzekerde hij zich van een knappe derde plaats. Ook Jeroen Blomen wist zich in de top vijf te rijden. In het zadel van Of Course H.J. Z (Oklahoma van de Zelm) hield hij alle balken in de lepels en klokte hij af in 51,55 seconden, goed voor de vijfde plaats.
De overwinning ging naar de Belg Neal Vanderwegen, die met Thossaro van de Dweerhoeve (Mosito van het Hellehof) de snelste tijd noteerde van 45,86 seconden na twee foutloze omlopen. De tweede plaats was voor de Deen Theodor Linde met Ls Lucky Leap (Echonix), die eveneens foutloos bleef in 48,42 seconden.
Naast de podiumplaats van Romp en de top vijf-notering van Blomen lieten ook andere Nederlandse combinaties zich opmerken. Sjoerd Kommers sprong met O d’Oase (Kannan) naar de barrage, maar kreeg daarin vier strafpunten en eindigde als zevende in 50,00 seconden.
1m30 finale zesjarigen
Ook in de 1.30m-finale voor 6-jarige paarden liet Nederland zich gelden. In het zadel van Di Phantasyja J Z (Di Cantero Van ter Hulst Z) sprong Daan van Geel naar een sterke tweede plaats.
Met een foutloze barrage en een tijd van 44,86 seconden moest hij enkel de Ier Harold Megahey voor zich dulden, die met High5Louis Dm Z (Hardrock Z) de overwinning opeiste in 41,48 seconden. De derde plaats ging naar de Brit Benjamin Bick met Casanova Sih Z (Colorit), die finishte in 45,59 seconden.