Tot genoegen van het publiek kleurde die ontknoping volledig oranje. Alle barrageplaatsen waren in Nederlandse handen en drie combinaties slaagden er zelfs in om ook in het verkorte parcours foutloos te blijven. De overwinning ging uiteindelijk naar Hessel Hoekstra. Met de pas achtjarige, goedgekeurde hengst New Pleasure VDL (For pleasure x Diamant De Semilly) reed hij een indrukwekkende barrage waarin snelheid en efficiëntie perfect samenkwamen.

Met een plan de ring in
Volgens Hoekstra lag de sleutel tot succes al in de eerste ronde. “Het was een moeilijke proef. Je moest echt met een plan de ring in gaan. De hindernissen stonden goed aan de maat en de toegestane tijd was behoorlijk krap. Vooral op de driesprong werden veel fouten gemaakt.”

Zijn eigen plan pakte uitstekend uit.
“De basisomloop liep eigenlijk precies zoals ik had gehoopt. In de barrage kon ik vervolgens gebruikmaken van de sterke punten van mijn paard. Hij heeft enorm veel galop, waardoor we verschillende lijnen met een galopsprong minder konden rijden. Bovendien vindt hij een barrage echt leuk. Dan weet je dat je ervoor kunt gaan.”

Dat maakte de overwinning extra bijzonder, zeker gezien de drukke periode waarin de hengst zich bevindt. “Hij zit midden in het dekseizoen, dus dan is zo’n overwinning natuurlijk extra mooi.”

Sterke week voor VDL-hengsten
Voor Hoekstra vormde de overwinning een mooie bekroning van een succesvolle week op Outdoor Gelderland. “Met Stargos VDL hebben we ook goed gereden deze week en straks staat de Grote Prijs nog op het programma met Comthago VDL. Het was eigenlijk een hele goede week voor onze hengsten. Hopelijk kunnen we die straks nog mooi afsluiten.”

Volledig Nederlands podium
Pim Mulder leek lange tijd op weg naar de overwinning. Met de dertienjarige Dunaghmore zette hij alles op alles in de barrage, maar kwam uiteindelijk net tekort op de tijd van Hoekstra en moest genoegen nemen met de tweede plaats.

Hendrik-Jan Schuttert stuurde de pas zevenjarige Irisch Mist Z naar een knappe derde plaats en completeerde daarmee het podium.

Ook Megan Laseur en Mayke Leusink bevestigden hun sterke vorm. Laseur eindigde met I-Cinderella als vierde, terwijl Leusink met Galobke Z opnieuw een topklassering toevoegde aan haar toch al indrukwekkende Outdoor Gelderland-week.