Het was een overwinning met een plan. Halla bleef het hele weekend al foutloos. “Daar hebben we naartoe gewerkt”, vertelt Van Wylick. “Ik probeerde elke dag redelijk snel foutloos te rijden, maar zonder al mijn kruit te verschieten. Het doel was om op zondag te winnen en dat is gelukt.” Al in de basisomloop moest er tempo gemaakt worden. “De toegestane tijd was kort, dus ik moest snel zijn. Dat vind ik normaal gesproken nog weleens lastig, maar vandaag ging dat goed.”

De barrage lag hem beter. “Er zaten mooie wendingen in en weinig lange lijnen. Halla kan heel kort draaien en daarna snel weer naar voren schakelen, dus dat ging makkelijk. Ook de laatste lijn liep fijn. Alles pakte goed uit en we waren supersnel.”

Voor Van Wylick was het zijn vierde JIM-editie, waarvan zijn derde keer met Halla. “Winnen voor het thuispubliek is extra leuk. En na die balk van vorig jaar is dit echt revanche. Hopelijk tot volgend jaar!”

Zussen Bocken op podium

Achter Van Wylick werd het een volledig Nederlands podium, met een familietintje. De zussen Bocken eindigden op de plaatsen twee en drie. Alicia Bocken werd tweede met de achtjarige merrie Delicious Diana Z, foutloos in 40,60 seconden. Vorig jaar eindigde ze met dezelfde merrie ook al als tweede in de afsluitende CSI1*-rubriek. Haar zus Emma maakte het podium compleet met de zevenjarige hengst Klassy Klay Z in 43,73 seconden.

Na deze rubriek maakt het MECC zich op voor het slotstuk van het weekend: de CSI4* Grand Prix Maastricht presented by Gemeente Maastricht, die om 14.45 uur begint.

Bekijk hier het programma en de resultaten