Tijdens de internationale wedstrijd op het Azelhof Lier staan deze week de jongepaardenrubrieken op de planning. In de proeven voor zes-, zeven- en achtjarige paarden lieten vooral de Nederlandse ruiters zich van hun beste kant zien. Ook de CSi2* 1m40 stond op de planning vandaag. Met twee plaatsen binnen de top vijf zorgde Nederland voor een opvallende aanwezigheid in de voorste regionen van het klassement.
De overwinning ging naar de Duitse amazone Jana Fink met Arcassio Frh (Alaba 2), die een foutloze ronde neerzette in 30.66 seconden. De Litouwse ruiter Ignas Makarauskas volgde met Pikarlo V (Comthago VDL) op de tweede plaats in 30.92 seconden.
Het eerste Nederlandse succes kwam er dankzij Meike Zwartjens, die in het zadel van The Freak Z (Twister de La Pomme) een uitstekende prestatie leverde. Met een foutloze omloop in 31.71 seconden verzekerde zij zich van de derde plaats.
De Belgische ruiter Benoit Moeskops werd vierde met Tokio de Liebri Z (Tobago Z) in 32.57 seconden, terwijl de Franse amazone Pauline Broucqsault de top vijf vervolledigde met U-Khaleesi d’Epic (Pegase Van'T Ruytershof) in 34.02 seconden. Voor Nederland was vooral de podiumplaats van Zwartjens een belangrijke opsteker in deze sterk bezette rubriek.
Winst voor Marriet Smit-Hoekstra bij de zeven-en achtjarigen
De overwinning was weggelegd voor Marriet Smit-Hoekstra, die met Horses2Fly Tea Time (Otangelo) twee foutloze fases combineerde met een razendsnelle tijd van 30.52 seconden. Daarmee liet zij de volledige internationale concurrentie achter zich.
De tweede plaats was weggelegd voor de Maleisische ruiter Shoorendran Nageswaran met Nocciolina (Van Gogh), die finishte in 32.05 seconden. Op de derde plaats zorgde Tom Schellekens voor opnieuw een Nederlands succes. Met Eldoranos C-G Z (Eldorado vd Zeshoek) bleef hij foutloos en klokte af in 32.17 seconden.
De vierde en vijfde plaats werden ingenomen door de Duitse amazone Jana Fink met respectievelijk Othello 239 (Ogano Sitte) en Comme Mon Pere Frh (Comme Il Faut 5), in 32.67 en 33.33 seconden. Net buiten de top vijf bleven de Nederlandse combinaties sterk vertegenwoordigd. Jack Ansems reed Dolly Dot Z (Dominator 2000 Z) naar de zesde plaats.
Vierde en vijfde plaats voor Marriet Smit-Hoekstra in 1m40
De overwinning in deze rubriek ging naar de Poolse ruiter Przemyslaw Konopacki met Expression’Quill (Un Dollar de Blondel) in een snelle tijd van 59.58 seconden. De tweede en derde plaats waren voor België dankzij Sam Polleunis met Quickly P (Elvis ter Putte) in 60.52 seconden en Thomas de Wit met Ecuador Dw Z (El Torreo de Muze) in 61.71 seconden.
Daarna volgde een sterk Nederlands blok. Marriet Smit-Hoekstra sprong met Duco Z (Dakar Tn) naar de vierde plaats na een foutloze ronde in 61.77 seconden. Met haar tweede paard Wadro’s Maggie May (Vdl Zircocco Blue) zette zij opnieuw een snelle tijd neer van 61.95 seconden, goed voor de vijfde plaats. Daarmee zorgde zij voor twee Nederlandse noteringen binnen de top vijf.