Tijdens Jumping Maastricht staat het thuispubliek traditiegetrouw als één man achter de Nederlandse ruiters, en op zaterdagavond stelden de oranje-combinaties zeker niet teleur. In de 1.50m Van Mossel Prix reed de Duitse Katrin Eckermann ternauwernood naar de overwinning, maar de Nederlandse springsport pakte met Lars Kersten en Harrie Smolders met overmacht de tweede en derde plek op het podium.
Katrin Eckermann pakte met de Duits-gefokte-merrie Chao Lee (v. Comme Il Faut 5 x Chacco-Blue), gefokt door Otmar Eckermann, de overwinning in een razendsnelle tijd van 58,48 seconden. Kersten kwam met Dynamite Dillon Z echter al dicht in de buurt. De Limburgse ruiter stuurde de pas negenjarige ZANG-hengst Dynamite Dillon Z (v. Dominator 2000 Z x Lord Caletto) in 58,79 seconden foutloos rond en hoefde slechts drie tiende van een seconde toe te geven op de winnaar.
Harrie Smolders maakte het Nederlandse feestje voorin het klassement compleet. Met de BWP-ruin Mr. Tac (v. Non Stop x Toulon), gefokt door E. Meyers, bleef de geroutineerde Brabander eveneens foutloos en klokte hij af op 59,19 seconden. Daarmee pakte hij het brons.
Ook vlak naast het podium kleurde het klassement oranje. Leopold van Asten reed de KWPN-merrie VDL Groep Kiara (v. Clearway x Papillon Rouge), gefokt door Stoeterij Duysel's Hof, in een tijd van 59,27 seconden naar een keurige vierde plaats.