De nieuwe maandelijkse rankings van de WBFSH zijn bekendgemaakt. Nederland deelt in de dressuurdiscipline een absolute mokerslag uit met een soeverein leidend stamboek, terwijl de Nederlandse fokkerij in de springdiscipline stabiel meestrijdt in de mondiale top.
Het Wereldwijde Springpodium (Individueel)
In het springen wordt de toon wereldwijd gezet door dit drietal fokkersproducten:
-
Bull Run’s Jireh (Holsteiner – v. Uriko) – 1.146 punten
-
Gangster Montdesir (Selle Français – v. Kannan) – 1.125 punten
-
Golden Boy DK (Selle Français – v. Diamant de Semilly) – 1.107 punten
KWPN in het Springen: Strijden om de top
In de stamboekranking voor de springpaarden houdt het KWPN momenteel stabiel stand op de 6e plaats wereldwijd. Waar het Franse Selle Français leidt met topambassadeurs zoals Gangster Montdesir, jaagt het KWPN op aansluiting bij de absolute top 5.
De drie best presterende KWPN-springpaarden die momenteel als belangrijkste ambassadeurs de Nederlandse vlag verdedigen in de ranking zijn:
-
Jarina J (Cicero Z van Paemel x Chin Chin – gefokt door H. Jacobs) – Het absolute nummer één springpaard voor het KWPN.
-
Garant (Warrant x Verdi TN – gefokt door Gebr. Bosch) – Blijft een ijzersterke puntenpakker.
-
Oeral van de Donkhoeve (Kannan) – Draagt eveneens substantieel bij aan de Nederlandse stamboekscore.
KWPN Oppermachtig in de Dressuur
In de dressuur is de overmacht pas echt ongekend. Met een indrukwekkend puntentotaal van maar liefst 12.747 punten staat het KWPN stijf bovenaan in de stamboekranking. De voorsprong op de rest van de wereld is gigantisch (Oldenburg volgt op plek twee met 11.661 punten). De absolute topambassadeur die het KWPN naar deze eenzame hoogte stuwt is de legendarische hengst Glamourdale, die individueel op een schitterende derde plaats staat achter wereldleider Mount St John Freestyle.
In de mondiale top 10 van de dressuurfokkersranking rules het KWPN met ijzeren vuist via de volgende KWPN-ambassadeurs:
-
3e plaats: J.W. Rodenburg met Glamourdale (Lord Leatherdale x Negro) – 2.551 punten. De ultieme KWPN-ambassadeur.
-
5e plaats: Becky Moody met Jagerbomb (Dante Weltino OLD x Olivi) – 2.301 punten.
-
7e plaats: J. van Eijkelenburg met Flambeau (Ampere x Zeoliet) – 2.055 punten.
-
8e plaats: J. de Bruijn met Indian Rock (Apache x Tango) – 2.049 punten.