Op de Belgische bodem is het internationale concoursseizoen op volle toeren bezig. Tijdens de 1.40m hoofdrubriek van CSI2 Bonheiden lieten de Nederlandse ruiters zich massaal in de top van het klassement zien, met keurige klasseringen voor Kevin Jochems, Siebe Kramer en Enola Mulder. De overwinningen van de dag gingen echter naar Duitsland via Guido Jun. Klatte (Opglabbeek) en Daniel Deusser (Bonheiden).*
De 1.40m hoofdrubriek in Bonheiden was een spannende strijd tegen de klok. De Duitse topruiter Daniel Deusser pakte de zege met de BWP-hengst Silence Dwerse Hagen (Nixon Van 'T Meulenhof x Va-Vite, fokker: De Dwerse Hagen) in een snelle 59.58 seconden. De tweede plaats ging naar Przemyslaw Konopacki uit Polen met VHS Csander (Cornet Obolensky x Catoki, fokker: Zuchtbetrieb Brech), voor de Belg Jeroen de Winter met Leandro VG (Gitano V Berkenbroeck x Chellano, fokker: Alois Van Gorp).
Na de top drie nam de Nederlandse delegatie het heft stevig in handen. Kevin Jochems reed een strakke, foutloze ronde met de Zangersheide-hengst Enola Gay Of Two Notes Z (Emerald x Chin Chin) en legde beslag op de vierde plaats in 61.05 seconden. Siebe Kramer volgde hem op de voet: met de KWPN-merrie Mayflower (Comme IL Faut 5 x Sam R.) klokte hij af op 61.76 seconden, goed voor de vijfde stek. Enola Mulder maakte het Nederlandse succes in de top zes compleet door Lunette van de Marijen Hoeve (VDL Zirocco Blue x Verdi TN) foutloos naar de zesde plaats te sturen in 62.04 seconden.
Bart Bles in de prijzen in Opglabbeek
In Sentower Park (Opglabbeek) stond de 1.45m Grand Prix kwalificatie op het programma. De zege ging naar Guido Jun. Klatte met G-Caya (Casall x Acodetto 2, fokker: Ferdinand Moss) in 59.58 seconden. Plaats twee en drie waren respectievelijk voor de Belg Arnaud Doem met Flying Heureka Z (For Pleasure x Verdi, fokker: J.J. Remijnse & Luc Henry) en de Zweedse Petronella Andersson met All Minka van het Gerendal Z (Agana van het Gerendal Z x Echo Van T Spieveld, fokker: Verhey / Stal Gerendal).
Voor Nederland wist Bart Bles een verdienstelijke top tien-plek te bemachtigen. Met de getalenteerde KWPN-merrie Karlotte DDH (Emerald x Dollar du Murier) liet hij alle balken in de leLepels liggen en stopte hij de klok op 67.40 seconden, wat hem een mooie negende plaats opleverde.