Zonet werd het Kampioenschap van Stad Leipzig verreden. In het 1m55 parcours, meetellend voor de Longines Ranking, wisten meerdere toppers zich te plaatsen voor de beslissende fase. Daarin werd het een strijd tegen de klok, met een Zwitserse winnaar en een sterke Nederlandse notering als resultaat.
Steve Guerdat trok in Leipzig aan het langste eind en stuurde Is-Minka (Mylord Carthago HN) naar de overwinning. De Zwitser bleef foutloos in het basisparcours en zette in de jump-off de toon met een scherpe ronde in 36.13 seconden, waarmee hij de concurrentie op duidelijke afstand hield.
De tweede plaats ging naar thuisland Duitsland dankzij Gerrit Nieberg, die met IB Queen (Quasimodo Z) eveneens dubbel nul sprong. Zijn barrage tijd van 38.58 seconden was sterk, maar niet voldoende om het tempo van Guerdat te evenaren.
België tekende voor een knappe derde plaats via Rik Hemeryck en BWP-ruin Navarro van het Eelshof (Jappelloup vh Dauwhof), die in de barrage opnieuw foutloos bleven en finishten in 39.62 seconden.
Net naast het podium eindigde Simon Delestre. De Fransman hield Golden Boy DK (Diamant de Semilly) foutloos in de jump-off en zette 40.14 seconden op het bord, wat hem de vierde plaats opleverde in een barrage waar de verschillen klein bleven. Jur Vrieling vervolledigde de top vijf met de door familie Spits gefokte Iron Wish RW (Iron Man van de Padenborre): ook hij bleef zonder fouten in de beslissende ronde en kwam binnen in 40.23 seconden. Een knap resultaat gezien de combinatie nog maar net nieuw is.