Parcoursbouwer Colm Quinn schotelde de 23 combinaties een technisch 1.55m-parcours voor waarin de tijd een cruciale factor bleek. Slechts zes ruiters vonden de sleutel naar de barrage.

De Amerikaanse ster Kent Farrington leek met de jonge Descartes SR lange tijd op weg naar de overwinning na een messcherpe rit in 37,42 seconden. Ook de Nederlander Jelmer Hoekstra deed met Lordy-P (v. Grandorado TN) een serieuze gooi naar de winst; hij was met 37,18 seconden weliswaar sneller dan Farrington, maar een bittere fout op de allerlaatste hindernis hield hem van het podium. Hoekstra finishte uiteindelijk vijfde!

Samen met Descartes SR (Carmelo) sprong Farrington naar de tweede plaats. Farrington bleef uiteindelijk Brian Moggre met MTM Vivre Le Reve (Ustinov) voor.  

Bluman vertrouwt op Belgisch talent

Als laatste starter wist Daniel Bluman precies wat hem te doen stond. Hij vormt al vijf jaar een combinatie met de in België gefokte Corbie V.V. (gefokt door Studfarm V.V. / Victor Van de Walle). Bluman paste zijn plan in de warm-up nog last-minute aan na het zien van de rit van Farrington.

"Corbie is van nature enorm snel," aldus Bluman. "Ze heeft veel persoonlijkheid en is niet de makkelijkste om te rijden, maar haar talent is ongekend. Ik probeer haar gewoon niet in de weg te zitten en de beste lijn te tonen om deze snelle mannen te kloppen."

Het plan slaagde perfect: met een tijd van 37,17 seconden snoepte het duo precies twee honderdsten van de leidende tijd af, goed voor de hoofdprijs.

uitslag