Dat CSI Eindhoven voor Henk van de Pol meer is dan zomaar een concours, was de hele middag voelbaar aan de Karpendonkse Plas. Toen de omroeper vroeg of er supporters van Henk aanwezig waren, volgde direct een luid applaus vanaf de tribunes. Eindhoven leeft mee met ‘hun’ derbyruiter. “Het voelt geweldig. Echt fantastisch”, vertelt hij kort na afloop, terwijl hij amper uit zijn woorden komt door alle felicitaties om hem heen. 

Dat Henk van de Pol de derby voor de vierde keer wint, is op zichzelf al bijzonder. Maar ook achter andere combinaties schuilen indrukwekkende verhalen. Zo eindigde de amazone Charley Barford uit Zimbabwe knap als vijfde. Voor veel bezoekers nog een onbekende naam, en één met een bijzonder verhaal. “Mijn paarden zijn echt mijn passie en ze hebben me door ontzettend moeilijke momenten heen geholpen”, vertelt Charley openhartig. “Nadat in 2014 zowel mijn verloofde als mijn vader overleed, heb ik me nog meer op mijn paarden en alles daaromheen gestort.”

“Toen ik een paar maanden geleden in Europa aankwam, had ik eigenlijk helemaal niks. Iemand uit Zweden is drie dagen naar Nederland gereden om een vrachtwagen voor mij te brengen, omdat ik die niet had. Toen ik deze week in Eindhoven aankwam, miste ik nog allerlei spullen, zelfs een kruiwagen. Mensen zijn massaal gaan helpen. Dat gaf zo’n fijn gevoel. En dat ik hier nu vijfde word, maakt me echt emotioneel.”