Skip to content

Copyright

Is de paardenwereld nog te zeer een 'mannenwereld'?

"Vrouwen hebben een plek verworven in de bestuurskamers van de beursgenoteerde bedrijven. Maar meer actie is nodig om daar tot een nog grotere diversiteit te komen", dat schrijft De Tijd.  Toen in 2011 de wettelijke verplichting werd ingevoerd dat de raden van bestuur van beursgenoteerde bedrijven voor ten minste een derde uit vrouwen moesten bestaan - vanaf 2017 voor de grote ondernemingen, vanaf 2019 voor de kleinere - klonk gemor in de Belgische bedrijfswereld. De ondernemingen stoorden zich eraan dat het een verplichting was en wierpen op dat de kwaliteiten van de bestuurders belangrijker moesten zijn dan hun geslacht. En, zo luidde het, het reservoir van geschikte vrouwelijke kandidaat-bestuurders in ons land was beperkt. Maar hoe zit het in de paardenwereld? Zijn vrouwen daar ook goed vertegenwoordigd of is dit nog steeds eerder voor mannen weggelegd? 

Dit artikel is exclusief voor onze leden

Word lid en krijg ongelimiteerde toegang tot al onze artikels.

Login

€5,50/ maand

Of

€55,00/ jaar

  • Onbeperkt toegang tot alle digitale content van equnews
  • Onbeperkt toegang tot de trainingen van equitube
  • Onbeperkt toegang tot alle videocontent
ga verder

€99,00/ jaar

  • Onbeperkt toegang tot alle digitale content van equnews
  • Onbeperkt toegang tot de trainingen van equitube
  • Onbeperkt toegang tot alle videocontent
  • Ontvang elke maand de Paarden Gazet in uw brievenbus
  • Digitale toegang tot de Paarden Gazet online
ga verder

€6/editie

Of

€62,00/ jaar

  • Ontvang elke maand de Paarden Gazet in uw brievenbus
  • Digitale toegang tot de Paarden Gazet online
ga verder

€1,99/artikel

  • Lees dit artikel nu
  • Koop je oneindige toegang tot enkel dit artikel
  • Toegang tot andere EQU+ content is enkel voor abonnées
ga verder
Vorige Nu ook officieel: NK springen gaat door! Volgende Amerikaanse springruiter Kocher verdacht van gebruik elektrische sporen

Copyright

Indien u een artikel van onze website op een andere website wilt plaatsen, dan mag u de eerste 50 woorden van het artikel overnemen. Bij het artikel dient bronvermelding te staan met een werkende hyperlink richting het volledige artikel op Equnews.be. Overname van foto's is niet toegestaan. Volledige artikelen mogen niet worden verveelvoudigd en/of overgenomen in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch of enige andere manier, zonder voorafgaande toestemming van de redactie van Equnews.nl.

Indien een inbreuk wordt vastgesteld met materiaal aangeleverd door een derde partij in het kader van commerciële berichtgeving en/of persbericht kan Equnews.nl niet aansprakelijk gesteld worden voor het gebruik ervan. De inbreuk dient op uiterlijk 6 maand vastgesteld te worden indien de aanleverende partij desbetreffend aangesproken dient te worden.

Indien u een volledig artikel wilt overnemen kunt u een e-mail sturen naar EMAIL BESCHERMD, onder vermelding van reden van overname. De redactie bepaalt vervolgens of en onder welke voorwaarden het artikel mag worden overgenomen. Schending van het auteursrecht wordt aangepakt.

Onze info ivm Copyright can u ook op onze contact pagina vinden.