Eerder deze week maakte Van Dulst al deel uit van het team dat het zilver pakte in de landenwedstrijd, en nu voegde ze daar dus een individuele plak aan toe. Haar strak gereden proef met My First Choice – Dutopia (First Choice uit Zadorra Dutopia van Sir Sinclair, fokker I.P. van der Weegh-Sleutel) werd door de jury unaniem gewaardeerd. “Ik was helemaal van slag door de punten. We hebben echt een dik, dik PR gereden. Bij het losrijden dacht ik nog: ‘ik ben er nog niet helemaal’. Maar op het moment dat je met hem de baan in rijdt, doet hij het gewoon. Het is zo’n fijn gevoel dat je zo op hem kunt vertrouwen!”

Sneltreinvaart
Anniek heeft haar vosruin sinds zijn vierde op stal, maar vormt pas sinds kort een vaste combinatie met hem. Ze reed hem als jong paard, maar gaf het stokje tijdelijk over aan haar moeder vanwege drukte. Die stelde afgelopen winter voor om samen de selecties te rijden, wat uiteindelijk leidde tot de nationale Z2-titel en de EK-uitzending. Sindsdien gaat het in sneltreinvaart met dit talentvolle tweetal, met het individuele EK-zilver als voorlopig hoogtepunt.

Sterke prestaties in Young Riders-klasse
Een opvallende prestatie kwam van de Duitse amazone Lucie-Anouk Baumgürtel. Zij stuurde haar Zinq Hugo (Spielberg uit Zerkeja prest van San Remo, fokker A. Derks) met 72,618% naar een knappe vierde plaats. Tessa Kole zette ook in de individuele proef een sterke prestatie neer met haar Hexagon’s Nachtwacht (Everdale uit Uzella elite pref PROK van Gribaldi, fokker P.G.H. van Loon) en eindigde op een verdienstelijke zesde plaats, op korte afstand van het podium. Yasmin Westerink reed met Amphitryon naar de tiende plek met bijna 70%, terwijl Micky Schelstraete met Venicia OLD veertiende werd. 

U25: Drie Nederlandse amazones door naar Kür
Ook in de U25-categorie gaan drie Nederlandse combinaties door naar de Kür. Kim Noordijk zette met Joep (Desperado uit Rozimone ster pref prest van Ferro, fokker J.G.M. van de Meijden) het beste Nederlandse resultaat neer in de FEI Grand Prix voor U25-ruiters en eindigde met een persoonlijk record op de zevende plaats. EK-debutante Kris de Vries volgde met Jillz la Grande (Charmeur uit Come One van Come On, fokker A.J.M. Weijers) op plek negen, eveneens met een PR. Milou Dees en Franscesco (Florencio uit Tosca Peternella elite pref prest D-OC van Krack C, fokker J. Boele de Haan) plaatsten zich als achttiende net binnen de toegestane selectie voor de Kür.